Aktualności

11 lipca 2023

Akademia Programowania Informatycznego – krótka fotorelacja

W dniach 3.07.2022 – 8.07.2023 w ramach Akademii Programowania Informatycznego organizowanej przez Państwową Akademię Nauk Stosowanych w Przemyślu odbywały się zajęcia dla uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu miasta Przemyśla. Akademia Programowania Informatycznego organizowana jest w ramach projektu „Razem zmieniamy Przemyśl” finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021. W tych dniach uczniowie skupili się… Czytaj więcej »

6 lipca 2023

Kierunek „Informatyka w biznesie” w partnerstwie z Alior Bankiem.

Studia „Informatyka w biznesie” zakładają rozwój kompetencji z obszaru IT oraz wiedzy o zarządzaniu w przedsiębiorstwie. Moduły tematyczne będą prowadzone przez doświadczonych praktyków z banku. Eksperci z Alior Banku będą wspierali takie tematy jak: praca projektowa, praca w agile, efektywna praca zdalna, budowanie skutecznych zespołów, programowanie, praca w środowisku Microsoft, aplikacje multimedialne, tematy z ekonomii… Czytaj więcej »

26 czerwca 2023

Akademia Programowania Informatycznego – Informacje szczegółowe

W dniach 3.07.2022 – 8.07.2023 w ramach Akademii Programowania Informatycznego organizowanej przez Państwową Akademię Nauk Stosowanych w Przemyślu będą się odbywały zajęcia dla uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu miasta Przemyśla. Akademia Programowania Informatycznego organizowana jest w ramach projektu „Razem zmieniamy Przemyśl” finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021. W dniu 1.07.2023 o godzinie… Czytaj więcej »

16 czerwca 2023

Akademia Programowania Informatycznego – zapisy ruszyły

Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Przemyślu zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu miasta Przemyśla do udziału w Akademii Programowania Informatycznego organizowaną w ramach projektu „Razem zmieniamy Przemyśl” finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021. Zapisy nadal trwają, wolne miejsca!!! Link do formularza zgłoszeniowego —>Formularz zgłoszeniowy<—

13 czerwca 2023

„Przemyśl …zrób grę!” – WYNIKI

W dniu 7 czerwca 2023 r. rozstrzygnięto II edycję konkursu „Przemyśl… zrób grę!”. Uczestnicy rywalizowali w dwóch kategoriach: projekt indywidualny oraz projekt grupowy.  Wśród uczestników indywidualnych najlepszy okazał się Pan Hubert Maculak z grą „Practice Drive” uczącą zasad ruchu drogowego i zachowania na drodze jako kierowca.  Drugie miejsce przypadło Panu Mateuszowi Plisowi z grą „Polscy… Czytaj więcej »

13 czerwca 2023

Zajęcia terenowe na kierunku ITL

W dniu 30 maja 2023 roku studenci I roku Inżynierii Transportu i Logistyki w ramach przedmiotu Inżynieria ruchu w transporcie udali się na Rondo Paderborn. W celu wykonania zadania  „Pomiar ruchu pojazdów”  dokonali pomiarów  natężenia ruchu na  rondzie. Celem zajęć praktycznych było wykonanie  projektu nt. pomiar ruchu pojazdów w obrębie analizowanego węzła. Oprócz pomiarów, studenci… Czytaj więcej »

13 czerwca 2023

Studenci logistyki w Dzień Nauki

Studenci Inżynierii Transportu i Logistyki w dniu  6 czerwca 2023 roku  prezentowali kierunek logistyki na Dniu Nauki  uczelni PANS w Przemyślu. Stoisko logistyki cieszyło się dużym zainteresowaniem, na którym to można było zobaczyć i pooglądać silnik benzynowy turbodoładowany oraz przeprowadzić autodiagnostykę komputerową tego silnika. Oglądający mogli dowiedzieć się jak jest  zbudowany i działa układ wtryskowy… Czytaj więcej »

13 czerwca 2023

Projekty Prosto z Garażu – wyniki

W Dniu Nauki 6 czerwca 2023 r. rozstrzygnięto V Konkurs Twórczości Technicznej – Projekty Prosto z Garażu pod patronatem JM Rektora PANS. Do konkursu zgłoszono prace projektowe z: – Smart Garden, autor Marcin Botwina; – TIG – modernizacja spawarki, autor Łukasz Mazur; – Projekt sygnalizacji świetlnej, autor Maciej Nogaj; – Projekt wieżyczki strzelniczej w urządzeniu… Czytaj więcej »

5 czerwca 2023

„Przemyśl… zrób grę” – informacje

Zapraszamy wszystkich finalistów na rozstrzygnięcie konkursu projektowania gier w dniu 7 czerwca br. do sali 2.25 o godzinie 10:00 w kolegium Technicznym Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Przemyślu.  Finał konkursu odbędzie się w następujących etapach: wstęp i przywitanie uczestników przedstawieni przez uczestników gier w postaci prezentacji multimedialnej dokonanie modyfikacji istniejących projektów wyłonienie zwycięzców