Kadra dydaktyczna


Opiekunowie studentów w roku akademickim 2024/2025:

I ROK

dr inż. Adam Woś

II ROK

mgr inż. Bartosz Nycz

IV ROK

mgr Lesław Kołcz

Nauczyciele akademiccy prowadzący zajęcia w roku akademickim 2024/2025 na kierunku

Mechatronika:

1.

dr hab. inż. Tomasz Buratowski, prof. PANS

2.

dr inż. Wioletta Tomaszewska – Górecka, prof. PANS

3.

dr inż. Stanisław Szabłowski, prof. PANS

4.

dr inż. Adam Woś

5.

dr inż. Janusz Hamryszczak

6.

dr Krzysztof Pupka

7.

mgr inż Agata Pudlak

8.

mgr inż. Ireneusz Wiech

9.

mgr inż. Bartosz Nycz

10.

mgr inż. Wojciech Psik

11.

mgr inż. Grzegorz Spodar

12.

mgr Małgorzata Korbas

13.

mgr Lesław Kołcz

BIOGRAMY


Dr hab. inż. Tomasz Buratowski, prof. PANS

Dr hab. inż. Tomasz Buratowski od 2003 roku jest pracownikiem Katedry Robotyki i Mechatroniki na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Robotyki AGH w Krakowie oraz Instytutu Nauk Technicznych w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Przemyślu na stanowisku profesora uczelni. Jest autorem i współautorem około 154 opracowań naukowych oraz 9 patentów. W ramach współpracy z podmiotami gospodarczymi i ośrodkami naukowymi brał udział w 22 grantach oraz realizował projekty dla firm takich jak: ABB, Aptiv, Astor, INTiBS, IASE Wrocław, EthosEnergy, Multiprojekt, Visbroker.

Dr hab. inż. Tomasz Buratowski współpracuje z ośrodkami naukowymi między innymi z Niemiec (TU Berlin, DLR), USA, Japonii (Waseda University), Korei Południowej i Ukrainy. Bierze także czynny udział w kształceniu studentów, również jako promotor prac inżynierskich, magisterskich i doktorskich w języku polskim i angielskim. W PANS w Przemyślu prowadzi przedmioty na kierunkach mechatronika i inteligentne technologie: podstawy robotyki, roboty przemysłowe, podstawy automatyki, projektowanie urządzeń mechatronicznych, automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych.

Dr inż. Wioletta Tomaszewska-Górecka, prof. PANS

Dr inż. Wioletta Tomaszewska-Górecka, prof. PANS – doktor nauk inżynieryjno-technicznych w dyscyplinie inżynieria mechaniczna oraz inżynieria materiałowa, absolwentka Politechniki Krakowskiej.

Dr inż. Wioletta Tomaszewska-Górecka, ur. w Przemyślu, absolwentka I LO w Przemyślu im. J. Słowackiego o profilu matematyczno-fizycznym (1992). Studia magisterskie na Politechnice Krakowskiej im. T. Kościuszki na Wydziale Mechanicznym na kierunku Inżynieria materiałowa (1997). Studia doktoranckie na Politechnice Krakowskiej – stopień naukowy doktor nauk technicznych w dyscyplinie budowa i eksploatacja maszyn (2002), tytuł rozprawy doktorskiej „Odporność na pękanie niskowęglowych stali bainitycznych o wysokich właściwościach mechanicznych”.

Od 2010 r. wykładowca w Instytucie Nauk Technicznych PANS w Przemyślu oraz nauczyciel dyplomowany w CKZiU nr 1 w Przemyślu. W latach 2013/2014 Dyrektor Instytutu Mechatroniki, a od roku akademickiego 2014/2015 Dyrektor INT PANS w Przemyślu. Autorka i współautorka wielu publikacji oraz uczestniczka wielu konferencji naukowych o zróżnicowanej tematyce z zakresu inżynierii mechanicznej oraz nowoczesnych materiałów inżynierskich. Doświadczenie dydaktyczne obejmuje: zagadnienia z nauki o materiałach, grafiki inżynierskiej, norm i systemów jakości TQM, zajęcia laboratoryjne i projektowe na Politechnice Krakowskiej oraz Uniwersytecie Rzeszowskim.

W uznaniu za zasługi dla rozwoju Uczelni przyznano tytuł „Zasłużony dla PANS w Przemyślu”.

Dr inż. Stanisław Szabłowski, prof. PANS

Jest absolwentem Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza w Rzeszowie na kierunku elektrotechnika o specjalności przetwarzanie i użytkowanie energii elektrycznej.. Rozprawę doktorską pt. „Efektywność wspomaganego symulacją komputerową uczenia się – nauczania przedmiotów elektrycznych w szkołach zawodowych” obronił w 2006 roku na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu.

Jest autorem licznych publikacji naukowych i popularnonaukowych, w tym dwóch monografii. Zainteresowania naukowe obejmują modelowanie systemów mechatronicznych, edukację informatyczną i techniczną oraz nauczanie na odległość. Jest rzeczoznawcą MEN podręczników do kształcenia zawodowego. Posiada duże doświadczenie praktyczne i dydaktyczne uzyskane w pracy w przemyśle, szkolnictwie zawodowym i wyższym. Prowadzi aktywną działalność naukowo-techniczną w Stowarzyszeniu Elektryków Polskich i jest członkiem Zarządu Oddziału Przemyskiego SEP.

Mgr inż. Rafał Hajduk

Absolwent Politechniki  Rzeszowskiej  im. Ignacego Łukasiewicza, studia na wydziale budowy maszyn i lotnictwa, kierunek mechanika i budowa maszyn. Wykładowca z przedmiotów nauczania  mechanicznych i logistycznych  w Instytucie Nauk Technicznych  na Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Przemyślu, nauczyciel z wieloletnim stażem przedmiotów mechanicznych i samochodowych w szkołach średnich.

Były pracownik zakładu produkcyjnego wyrobów powlekanych, zajmujący się dostosowywaniem  maszyny do obowiązujących wymagań technicznych. Członek  zespołu zajmującego się   kontrolowaniem  procesu technologicznego pod kątem szkodliwości  w zakładzie produkcyjnym oraz   wdrażania systemów zarządzania jakością. Organizator praktyk zawodowych  w firmach zewnętrznych zlokalizowanych w województwie podkarpackim. Odpowiedzialny za  kontakt z wieloma lokalnymi firmami z branży logistycznej i motoryzacyjnej, oraz firmami szkoleniowymi. Opiekun Koła Naukowego „PACZKA”. Zainteresowania to motoryzacja i budowa maszyn.

Mgr inż. Agata Pudlak

Pedagog z 20 – letnim stażem, a wcześniej współorganizator międzynarodowych targów wielobranżowych. Absolwentka Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Jarosławiu i Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Nauczyciel, wychowawca i egzaminator w klasach technicznych i zawodowych. Nauczyciel akademicki i współautor programów kształcenia zawodowego w ORE w Warszawie. Pochodzi z Jarosławia, mieszka obecnie w Przemyślu.

Mgr inż. Grzegorz Spodar

Jest absolwentem Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, którą ukończył w 1977roku uzyskując stopień podporucznika inżyniera. Tytuł magistra uzyskał na Politechnice Wrocławskiej na Wydziale Organizacji i zarządzania. W Głównej Szkole Handlowej w Warszawie ukończył studia podyplomowe w specjalności Marketing  i Zarządzanie.

Po zakończeniu zawodowej służby wojskowej w stopniu podpułkownika, rozpoczął pracę nauczyciela w CKZiU Nr1 w Przemyślu, gdzie w drodze awansu zawodowego uzyskał stopień nauczyciela mianowanego. Aktualnie jest zatrudniony w Instytucie Nauk Technicznych w PANS w Przemyślu. Zainteresowania skupiają się wokół problematyki rozwoju techniki samochodowej, jak również interesuje się muzyką poważną.