Aktualności

SZKOLI ZDALNIE STUTENTÓW LOGISTYKI PANS w PRZEMYŚLU

Każdy logistyk powinien posiadać umiejętność obsługi oprogramowania umożliwiającego zarządzanie procesami logistycznymi. Firma DataConsult S.A. z Krakowa chętnie dzieli się wiedzą, dlatego studenci Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Przemyślu mogli doskonalić swoje umiejętności. DataConsult S.A. to polski producent kompleksowych rozwiązań informatycznych, które wspomagają zarządzanie logistyką wewnętrzną przedsiębiorstw.

W dniu 8 grudnia 2020 roku zostało zrealizowane szkolenie pt. „System ExpertWMS
w logistyce przedsiębiorstw”. Uczestniczyła w nim grupa 17 studentów kierunku Inżynieria transportu i logistyki Państwowej Akademii Nauk Stosowanych.

Szkolenie prowadziła Pani Aneta Janeczko – Dyrektor Konsultingu DataConsult S.A., zajmująca się doradztwem w zakresie dedykowanych rozwiązań z zakresu systemu WMS w małych i dużych przedsiębiorstwach.

Szkolenie składało się z dwóch etapów. W pierwszym etapie studenci zapoznali się z zakresem działalności firmy DataConsult. Zaprezentowane zostały przykłady wdrożeń systemu do wspomagania procesów magazynowych i logistycznych ExpertWMS w różnych przedsiębiorstwach. Studenci mieli również możliwość poznania prac badawczo-rozwojowych prowadzonych przez przedsiębiorstwo, dotyczących innowacyjnych rozwiązań w zakresie systemów rozszerzonej rzeczywistości ExpertAR w logistyce i produkcji, systemu ExpertLog z obsługą voice-picking i algorytmami sztucznej inteligencji NLP oraz ExpertPack – wsparcie w zakresie pakowania. W drugim etapie szkolenia studenci zapoznali się z podstawami obsługi systemu ExpertWMS. Poznali jego obsługę zarówno z poziomu urządzenia mobilnego (ExpertWMS Terminal) oraz aplikacji panelowej (ExpertWMS Panel).

Serdecznie dziękujemy przedsiębiorstwu DataConsult S.A. za zorganizowanie interesującego warsztatu oraz chęć dzielenia się wiedzą ze społecznością akademicką. Mamy nadzieję na dalszą owocną współpracę.

www.dataconsult.pl

Organizatorem szkolenia z ramienia Państwowej Akademii Nauk Stosowanych był Pan mgr inż.  Rafał Hajduk.


SKN „PACZKA” oraz studenci ITL z wizytą w SANWILU

W dniu 22 listopada 2019 roku członkowie studenckiego koła naukowego  „PACZKA” oraz studenci inżynierii transportu i logistyki mieli możliwość zwiedzenia linii produkcyjnych firmy SANWIL. SANWIL POLSKA Spółka z o.o. jest największym polskim producentem materiałów powlekanych PCW, PU i sztucznej skóry od 1974 roku.

Wyroby produkowane przez zakład to  materiały skóropodobne na tapicerkę meblową, kontraktową, medyczną , kosmetyczną, motoryzacyjną, marynistyczną, materiały odzieżowe i techniczne, obuwnicze oraz sztuczne futra. Studenci mogli zapoznać się z procesami produkcyjnymi takimi jak lakierownie, drukowanie, powlekanie oraz z logistyką surowców i wyrobów , organizacja produkcji.

Dodatkowo w ramach zajęć zostali zapoznani z sposobem planowania   oraz procesami logistycznymi w zakresie produkcji, surowców i wyrobów gotowych. Należy zaznaczyć, że firma SANWIL ściśle współpracuje z Instytutem Nauk Technicznych. Nasi studenci odbywają staże i praktyki zawodowe w działach zaopatrzenia, działu utrzymania ruchu jak i działu magazynów.  SANWIL jest prężnie działającą  i otwartą na studentów firmą , za co jesteśmy ogromnie wdzięczni.  Za duży  sukces firmy należy uznać  produkcję  tapicerski na krzesła ,które będą zamontowane na stadionach w Katarze na Mistrzostwa Świata PN w 2022 roku. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów PRZEMYSKIEJ  firmie.


Wycieczka do firmy Inter Cars S.A.

W piątek 25.10.2019r studenci I-go roku kierunku Transport i Logistyka Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Przemyślu wybrali się   na wycieczkę dydaktyczną  do firmy Inter Cars S.A. mieszczącej się na ulicy Adama Mickiewicza 52 w Przemyślu. Osobą przyjmującą i oprowadzającą był kierownik filii Pan Łukasz Mazur.

Firma ta specjalizuje się w sprzedaży wysokiej jakości części zamiennych do samochodów osobowych, dostawczych i  ciężarowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Posiadają także wyposażenia warsztatowe, w szczególności urządzenia do obsługi i naprawy samochodów oraz części do motocykli i tuningu. Jest to bardzo duża firma posiadająca 249 filii w Polsce i 264 filie za granicą.  W   2017 Inter Cars zakończył swoją największą dotychczas inwestycję, jaką była budowa Europejskiego Centrum Logistyki i Rozwoju ILS.  W efekcie ECLIR ILS składa się z czterech hal, z których główna ma powierzchnię 38 000 m kw, a pozostałe od 4 600 do 4800 m kw. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii w postaci unikalnych sorterów – crossbelt sortera oraz i shoe sortera – ILS jest w stanie przesortować do 500 tys. paczek w ciągu doby.

Nasza grupa została oprowadzona po stanowisku sprzedaży  oraz po magazynie w którym są przyjmowane oraz wydawane odbiorcom towary. Pracownicy tej firmy dowożą części swoim odbiorcom głównie warsztatom samochodowym. Magazyn w tej firmie jest na parterze i piętrze. Na parterze składowane są przedmioty ciężkie np. tarcze, klocki hamulcowe, turbiny, sprzęgła, koła dwu masowe natomiast na piętrze znajdują się lekkie towary np. filtry. Dzięki nowoczesnej technologii magazynier może sprawdzić czy dany towar jest dostępny w magazynie, ile jest sztuk oraz w której części magazynu jest poszukiwana część. Dziękujemy serdecznie za przyjęcie nas i poświęcenie nam czasu. Być może kiedy nasi studenci znajdą zatrudnienie w centrach logistycznych firmy Inter Cars.

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej Inter Cars.


SKN Paczka  i  Piątek z logistyką i techniką

W dniu 22 marca 2019 roku członkowie studenckiego koła naukowego „Paczka” wzięli udział w dniu otwartym Inżynierii Transportu i Logistyki oraz Mechatroniki w Instytucie Nauk Technicznych w PANS w Przemyślu. Przygotowaliśmy gry i zabawy logistyczne, konkurs jazdy modelem sterowanym zdalnie oraz konkurs „Mistrzowie Logistyki”. Zgromadzona młodzież chętnie i licznie wzięła udział w tym przedsięwzięciu. SKN Paczka po raz kolejny promowała kierunek Inżynierii Transportu i Logistyki.


IX Dzień Warsztatów i Wykładów Otwartych w PANS

W dniu 28.11.2018r. w Kolegium Technicznym odbył się IX Dzień Warsztatów i Wykładów Otwartych w PANS. Po uroczystym rozpoczęciu, uczniowie klas średnich mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną naszej uczelni.

Studenci z SKN „PACZKA”  wzięli czynny udział w przygotowaniu stoiska Inżynierii Transportu i Logistyki oraz prezentacji kierunku wśród zainteresowanych uczniów szkół średnich.Oprócz ciekawej prezentacji i ulotek przygotowali trzy konkursy, których tematyka związana była z logistyką i transportem.

Pierwszy konkurs składał się z 3 łamigłówek logistycznych. Następny konkurs polegał na odpowiednim zabezpieczeniu i przewiezieniu ładunku na hulajnodze, zaś o ostatni na zbudowaniu środka transportu z klocków LEGO.

Oprócz wiedzy teoretycznej uczniowie musieli wykazać się kreatywnością oraz pokonać presję czasu.

Ciekawą alternatywą dla wydarzenia była możliwość uczestnictwa na wykładach otwartych. Dzięki temu młodzież mogła poszerzyć swoją wiedzę na tematy nie tylko związane z logistyką.

 


SKN „PACZKA ” prezentowała kierunek Inżynierii Transportu i Logistyki na Targach Edukacja – Praca – Kariera

W dniu 14 listopada 2018 r. na Targach Edukacja – Praca – Kariera, które odbyły się w Medyczno- Społecznym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Przemyślu, członkowie koła naukowego przygotowali stoisko i prezentację kierunku logistyki. Nasi studenci zachęcali licznie przybyłą młodzież z szkół średnich do studiowania w przyszłości na kierunku Inżynierii Transportu i Logistyki, a także informowali o możliwości zatrudnienia już w trakcie studiowania i po skończeniu studiów. Na przygotowanym stoisku można było zobaczyć czym zajmuje się logistyka i jakie specjalności można wybrać studiując na ITL.


Wycieczka dydaktyczna studentów ITL

W dniu 30 października 2018 roku członkowie Studenckiego Koła Naukowego „PACZKA” i studenci II roku Inżynierii Transportu i Logistyki udali się na wycieczkę dydaktyczną do firm rzeszowskich  Inter Cars i Terminal CARGO. Ponadto uczestnicy wyjazdu brali udział po raz pierwszy w giełdzie pracy „WYSTARTUJ Z NAMI” oraz zwiedzili Podkarpacki Park Naukowo Technologiczny Aeropolis.

W firmie Inter Cars, zajmującej się sprzedażą części motoryzacyjnym, uczestnicy zwiedzili magazyn wysokiego składowania z przenośnikami rolkowymi, poznali systemy zarządzania dostawami towaru do klienta a także organizację pracy w tak dużym magazynie.

W następnym punkcie programu wycieczki studenci zapoznali się ze strefą towarową Portu Lotniczego Rzeszów – Jasionka, poznali procedurę odpraw towarów i zobaczyli najnowocześniejszy w Polsce sprzęt do prześwietlania nadawanych paczek. Zostali także zapoznani z charakterystyką przewozów Cargo oraz przestrzenią magazynową Terminala CARGO, zarządzaną przez grupę TSL.

Uczestnicy wyjazdu wzięli udział w giełdzie pracy zorganizowanej w Zespole Szkół Mechanicznych w Rzeszowie, gdzie czekały na Nich m.in.: prezentacje i stoiska 18 firm z Rzeszowa i regionu, rozmowy kwalifikacyjne z pracodawcami oraz warsztaty w czterech blokach tematycznych. Podkarpackie Wystartuj z nami to impreza, na której warto się pojawić i na pewno tam się zjawimy w kolejnej edycji.

Dodatkową atrakcją dla SKN „PACZKA” była możliwość zwiedzania Podkarpackiego Parku Naukowo Technologiczny Aeropolis, Laboratorium Materiałoznawstwa i Prototypowania Aeropolis. Zostały nam przedstawione proinnowacyjne komercyjne usługi Laboratorium Materiałoznawstwa i Prototypowania Aeropolis. W skład Laboratorium Materiałoznawstwa i Prototypowania Aeropolis wchodzą: Pracownia Badań Starzeniowych, Pracownia Szybkiego Prototypowania, Pracownia Metalograficzna, Pracownia Charakterystyki Materiałów. Zwiedziliśmy również pomieszczenia z komorą klimatyczną oraz drukarkami 3D.

To pierwsza wycieczka dydaktyczna członków SKN „PACZKA” od powstania koła. Mamy już w planach następny wyjazd do firm zajmujących się logistyką.

Chcemy jednocześnie serdecznie podziękować wszystkim osobom, które umożliwiły nam zwiedzanie w/w firm a także podzieliły się praktyczną wiedzą dotycząca logistyki.

Wyjazd zorganizowali mgr inż. Rafał Hajduk i dr inż. Wioletta Tomaszewska-Górecka, którzy jednocześnie byli opiekunami studentów.